فتنه ی جدید و شدید!


آیه الله مصباح یزدی فرموده اند: "بعيد نيست در آينده فتنه‌اي شديد‌تر توسط افرادي صورت گيرد كه امروز آنها را به عنوان نيروهاي ارزشي مي‌شناسيم همانگونه كه در فتنه اخير كساني كه قبلاً نخست وزير، رئيس جمهور و رئيس مجلس نظام بودند، حضور داشتند".

بی مناسبت نیست که به اشاره بگویم حضرت آیه الله مصباح خود از مصادیق درجه اول و بی همانند فتنه اند. منظورم از فتنه فتان است! جلوه ها و کرشمه هایی که به دشواری می توان آن ها را از هم تمییز داد.

امروالقیس برای اسبش سروده است:

مکر مفر مقبل مدبر معا..

کر و فر و گریز و و پیشامدن و پس رفتنش همگی در هم آمیخته است.

یکم: در روزی که از رادیو اعلام شد، آیه الله خامنه ای به عنوان رهبر جمهوری اسلامی انتخاب شده است، در همانروز جلسه ای در محضر آیه الله مصباح در دفتر ایشان در پژوهشگاه در قم برگزار شده بود. یکی از شاگردان ایشان، آقای نواب از آقای مصباح می خواهند که در باره ی رهبری آیه الله خامنه ای سخنی بگویند. ایشان سکوت می کنند. آقای نواب درخواستشان را تکرار می کنند. آقای مصباح می فرمایند: من چه بگویم در باره ی کسی که نمی تواند یک صفحه ی رسایل بدون اعراب را از رو بخواند..

دوم: مدتی بعد.. جلسه ای در دبیرخانه خبرگان رهبری در قم بر گزار می شود. آیه الله مصباح یزدی هم حضور داشته اند. آیه الله امینی نایب رییس خبرگان و مسئول دبیرخانه اظهار می دارند:

از برخی کشور های اسکاندیناوی پرسش هایی از سوی شیعیان ساکن در آن کشور ها مطرح شده است. به دلیل تفاوت بسیار لغزنده شب و روز و یا اینکه گاه مدتها شب ادامه دارد! پرسیده اند تکلیف نماز و روزه شان چه می شود. به نظر من می شود تمامی این مسایل گردآوری شود، نظریه مراجع مختلف فراهم شود، جزوه ای تهیه کنیم. مثل رساله های محشای سابق و در اختیارشان بگذاریم.

آیه الله مصباح می فرمایند: من از تعبیر شما تعجب می کنم. ما باید نظر ولی امر مسلمین جهان حضرت آیه الله خامنه ای را برای آن ها ارسال کنیم..

سوم:مدتی بعد...آیه الله خامنه ای به قم می روند. فیلمی که از سوی دفتر آیه الله مصباح تهیه شده است. مقدمات نزول اجلال مقام رهبری را نشان می دهد. دورتادور فرزندان و نوادگان و عروس های آقای مصباح نشسته اند و برخی شاگردان مقرب ایشان. رهبری می رسند. آقای مصباح به سمت در می روند و خم می شوند و بر پای رهبری می افتند تا بر پای ایشان بوسه بزنند.

چهارم:مدتی بعد.. فرموده اند رهبری نه تنها نماد حقیقت در ایران بلکه نماد حقیقت در جهانند..

این چهار صحنه را کنار هم بگذارید تا ببینید فتنه و فتانی آیه الله مصباح چه پیچیدگی هایی دارد. البته جایزه شان هم این بود که رهبری فرمودند: آیه الله مصباح جای خالی علامه طباطبایی و شهید مطهری را پر کرده اند...

اکنون آیه الله مصباح فصل تازه ای از فتنه شناسی شان را بروز داده اند. از فتنه ای شدیدتر سخن گفته اند. فتنه مورد نظر ایشان بی شک فتنه احمدی نژاد- مشایی ست که هر روز جلوه تازه ای ازین فتنه آشکار می شود.

این فتنه که بنا بر اظهارات سابق آقای مصباح با تایید امام زمان پیروز شده بود، اولیا خواب دیده بودند، آن تایید و آن خواب ها اینگونه تعبیر شد؟ فتنه ای شدید و جدید در انتظار ملت ایران است؟


**************
جرس

سیدعطاءالله مهاجرانی | لینک ثابت | نظر (0)