قذافی: روانپریش و قاتل

این تعابیر را رییس انجمن روانپزشکان مصر، دکتر عکاشه برای قذافی به کار برده است. روانپریش و قاتل ، گزارش دکتر عکاشه را در روزنامه الاهرام مصر، روز شنبه -امروز-خواندم. این هم از برکات اینترنت است که پیش از آن که مردم قاهره از خواب برخیزند و الاهرام بخوانند. در این سوی دنیا روزنامه ها در اختیار همگان است. عکاشه گفته است: قذافی را بایست پیش روانپزشک برد. او یک روانپریش عادی نیست. ممکن است برای نابودی مردم خود تانک ها را به حرکت درآورد. مردم را بمباران کند.
سخنرانی روز جمعه ، قذافی را در طرابلس بر بالای دیوار یک قلعه قدیمی گوش می کردم. عده ای از ماموران امنیتی و نیز طرفدارانش جمع شده بودند. می گفت: باید بین زندگی و مرگ یکی را انتخاب کنید. زندگی یعنی عشق به رهبر انقلاب معمر قذافی! باور می کنید؟ تا به حال چنین تعبیری در باره عشق شنیده بودید؟ گمان می کردید که حاکمی مثل قذافی با تمام دیوانگی و روانپریشی اش خود را همان مفهوم حقیقی عشق بنامد.
می گفت: می دانید چرا مبارک سقوط کرد؟ برای این که ماموران مزدور موساد با او مخالف بودند. انها مردم را تحریک می کردند.
می دانید چرا بن علی سقوط کرد و از تونس گریخت؟ برای این که مردم تونس با زنش که اهل طرابلس بود مخالف بودند. می گفتند چرا زن طرابلسی گرفتی؟
در صحبت تلفنی قذافی با مردم زاویه مضمون های دیگری هم وجود دارد. این صحبت در روزنامه الجماهیریه لیبی روز جمعه و شنبه منتشر شده است. می گوید:
مردم زاویه، عزیزان من! مواظب این جوانان خودتان باشید. من خبر دارم یه قرص هایی هست، که مغز جوان ها را خراب می کند. یه کارخانه شیر در مصرایه، این قرص ها را توی شیر و نسکافه و قهوه حل می کند. شب ها این قرص ها یا محلول را به جوان های بین ۱۷ تا ۱۹ ساله می دهند. به آن ها می گویند: حالا بروید مرکز پلیس را آتش بزنید. حالا بروید پلاکارد ها را پاره کنید. خانم ها و آقایان اهل زاویه مواظب جوانانتان باشید...
این دیوانه ای است که بیش از چهل سال است بر مردم لیبی حکومت می کند. می گوید: یا باید او را دوست بدارند و بر آن ها حکومت کند و یا این که آن ها را خواهد کشت. سفیر شرافتمند لیبی در دفتر سازمان ملل در نیویورک، عبدالرحمان محمد شلقم ، همین عبارت قذافی را در جلسه شورای امنیت سازمان ملل با بغض و اشک گفت. گفت: » مگر مردم ما چه می خواهند؟ بیش از یک میلیون در بنغازی تظاهرات کرده اند. دموکراسی و عدالت می خواهند»
چرا قذافی چنین شده است؟ قدرت مطلقه بی مهار و بدون مسئولیت چنین سرانجامی دارد. تفاوتی نمی کند که نامش دبیر کل حزب کمونیست باشد، به نام استالین، یا یک فرد ناسیونالیست سوسیالیست به نام هیتلر، یک رییس جمهور بعثی به نام صدام و یک رهبر مادام العمر انقلاب به نام قذافی...قدرت مطلقه بی مهار همین است. روانپریشی و آدمکشی... جوان کشی.

سیدعطاءالله مهاجرانی | لینک ثابت | نظر (7)