توضیح پسر ارشد و ارجمندم ، سید محمد محسن مهاجرانی در بارهٔ اتهام ماجرای دکل نفتی

به نام خداى اگاه از همه امور

پرونده دکل نفتی فورچونا، از آنجا که موجب بازداشت، بازجویی و تشکیل پرونده برای اینجانب و فضا سازى هاى کاذب رسانه اى براى خانواده ام و من شد، از جهات متعددی شایسته بررسی و داوری است.

تصور نمی کنم کسی با پیگیری قضایی، تشکیل دادگاه، بازگشت بیت المال و مجازات سوء استفاده کنندگان از این ماجرا مخالف باشد. بررسی این پرونده، نیاز به طی مراحل جدی حقوقی، مالی و فنی خواهد داشت که امیدوارم این روال ، مانند قبل با قدرت و استحکام و بدون نفوذ عوامل دخیل در موضوع دکل، رسیدگی شود. اینجانب حمایت قاطع خود را از ادامه مقتدرانه روند قضایی پرونده بدون دخالت جریانهای مسموم سیاسی و اقتصادی، تا پایان صدور حکم برای متهمان واقعى پرونده اعلام می کنم.

از همان وقتی که مسعود میر کاظمی وزیر اسبق نفت در دولت پاکدست و مهرورز ، نام مرا با تاکید بر نام پدرم و با جهت گیرى سیاسى خاص به عنوان عامل اصلی و پشت پرده ماجرای دکل معرفی کرد، ( در حالیکه درست است که من بزرگ شده در خانواده اى سیاسى بوده ام اما تلاش کرده ام تا خودم را کاملا بدور از این بازیها نگهدارم و هیچ فعالیت سیاسى تا امروز نداشته ام و من بعد هم نخواهم داشت ) با این مساله و موضوع بیشتر و جدى تر مواجه شدم که نهایتا به دستگیری اینجانب توسط سازمان اطلاعات سپاه به عنوان ضابط قضایی پرونده و حکم دستگیری از سوی قاضى محترم دادسراى ویژه امور اقتصادى روبرو شدم.

اینجانب مطابق معمول سفرهای کاری هر ماه طى یکسال گذشته، عازم امارات متحده عربى بودم. مطلقا بی خبر از ممنوع الخروجی و یا حکم دستگیری ، بعد از تشریفات معمول چک کردن گذرنامه به صورت کاملا قانونى سوار هواپیما شدم که البته به سبکى کاملا غیر عادى بازداشت شدم. بدون تردید اگر پیش از آن احضاریه کتبی به دست اینجانب یا وکیل من جناب آقاى علیزاده طباطبایى می رسید بدون درنگ خودم را به نهادهای قانونی معرفی می کردم و نیازى به برگرداندن هواپیما از آسمان اصفهان به تهران نبود. با این توضیح که برگشت من به کشور همان شب قرار بود باشد. این بازداشت در روز٤ شنبه ٢٨ آبان ماه ساعت ١٢/٣٠ ظهر اتفاق افتاد و پس از گذشت ٢١ روز، در روز چهارشنبه ١٨ آذرماه ساعت ٧/٣٠ شب آزاد شدم و خوش بختانه شب ۲۸ صفر را در جمع خانواده ام بودم.

یکم : وظیفه خود می دانم از شیوه رفتار و دقت قضایی قاضی محترم پرونده ، شیوه توضیح دقیق و سنجیده سخنگوی محترم دستگاه قضایی ، جناب حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای و نیز شیوه رفتار کارشناسان سازمان اطلاعات سپاه در طول دوران بازداشت، سپاسگزاری کنم. در این بخش شاهد رفتار حقوقی صرف و محترمانه و کاملا بر اساس آموزه هاى انسانى و اسلامى بودم. به من اجازه داده شد که تقریبا هر ٢ یا ٣ روز با خانواده ام و نیز ٢ بار طى این مدت با پدر و مادرم صحبت کنم و ملاقاتى نیز با خانواده ام داشته باشم.

دوم : در طى این ٢١ روز از سوی دیگر شاهد شیوه رفتار کاملا سیاسی و عصبی برخی رسانه ها به عنوان مرکزیت خبرسازی و حلقه های زنجیره ای و پیوسته بدان بودیم. آن ها هر چه خواستند و هر اتهامی در باره دکل نفتی را که می توانستند به من نسبت دادند. تمام ماجرای دکل به حساب خانواده من و دولت اصلاحات نوشته شد. دو تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی هم با همین آهنگ و جهت همان نسبت ها را تکرار کردند.

در یک کلام:
فردا که پیشگاه حقیقت شود پدید
شرمنده رهروی که عمل بر مجاز کرد.

حساب این سیلاب تهمت و بدگویی و بدزبانی و بى تقوایى را نخست به خدای احکم الحاکمین واگذار می کنم. خداوندی که هر مثقال ذره ای را حسابگری خواهد کرد و آبروی انسان ها در پیشگاه او به تعبیر پیامبر مکرم اسلام ، حضرت محمد مصطفى(ص) از حرمت کعبه برتر و بالاتر است.

سوم : از دستگاه قضایی تقاضا می کنم که اجازه ندهند امر قضایی که روال حقوقی خود را داراست در مرداب تیره و بویناک سیاست زدگی سرسام گرفته برخی خبرگزاری ها و نیز برخی نمایندگان مجلس شوراى اسلامى که در برابر قرآن مجید، به خداى قادر متعال و شرف انسانی خود سوگند یاد کرده اند که پاسدار قانون اساسی باشند، اینگونه آسیب ببیند و لکه دار شود، و من اظلم ممن افترى على الله کذبا.

چهارم : حق پیگیری قضایی را در رابطه با اتهامات مطرح شده برای خود محفوظ می دارم و درخواست می کنم که شکایت اینجانب از مسعود میر کاظمی وزیر نفت پاکترین دولت تاریخ که در مرداد ماه گذشته در شعبه چهارم دادسراى فرهنگ و رسانه به اتهام نشر اکاذیب ثبت شده به موازات پرونده دکل با سرعت بیشترى پیگیری شود. از رسانه های میدان دار تهمت و افترا و قانون شکنی و نمایندگانی که با تهمت و افترا به اینجانب، سعی در ایجاد انحراف در روال پرونده اصلی داشتند، طرح شکایت خواهم کرد و امیدوارم این شکایت ها در دادگاه صالحه مورد بررسی قرار گیرند.
والعاقبة للمتقین
سید محمد محسن مهاجرانی
٩/١٩ / ٩٤

سیدعطاءالله مهاجرانی | لینک ثابت | نظر (11)