شیخ یوسف قرضاوی و آزادی موصل

شیخ یوسف قرضاوی نگران آزادی موصل است. صراحت او در این باره، پدیدهٔ غریبی ست. به عبارت دیگر او حامی داعش در موصل و خلافت ابوبکر بغدادی است. به سخن دیگر، گویی قرضاوی هم با ابوبکر بغدادی بیعت کرده است. در آخرین پست تویترش نوشته است:

 يوسف القرضاوي Verified account ‏@alqaradawy
من خذل حلب بالأمس .. وتخلى عن الموصل اليوم .. غدا سيصرخ: أكلت يوم أكل الثور .الأبيض #أنقذوا_الموصل

کسانی که دیروز حلب را رها و ذلیل کردند…و امروز هم از حمایت موصل شانه خالی می کنند…فردا فریاد خواهند زد: من همان روزی که گاو سپید خورده شد، خورده شدم…
قطر، کشور غریبی است. کشور!؟ در سمیناری سیزده سال پیش در کویت بودم. محمود عباس هم شرکت داشت، هنوز عرفات توسط اسرائیل و به مباشرت دحلان کشته نشده بود. نخست وزیر وقت قطر هم بود. شیخ حمد معروف که همزمان وزیر خارجه قطر هم بود. در سخنش گفت: قطر یک پمپ بنزین است! حرف عجیبی بود، ولی گفت! اکنون این پمپ بنزین ظاهرا بر ویرانی ها و کشتارها بنزین می افزاید. الجزیره و دولت قطر و روزنامه هایش تمامی در خدمت داعش و القاعده و النصره هستند. شیخ قرضاوی هم در همین منظومه تعریف می شود. یکی از مهمترین پشتوانه های استراتزیک النصره هم قطر بوده و هست. در چند بُعد، سیاسی و مالی و تبلیغاتی و دینی قطر از تروریسم داعش و دیگر گروه های همسو حمایت می کند. تازه این ها، سویه آشکارماجراست. وقتی قرضاوی به صراحت و با صدای بلند از داعش در موصل حمایت می کند. بعید ندانیم که او فتوای قتل مخالفان داعش را هم می دهد. در مبارزه با تروریسم به نام دین، نمی توان به نقش افرادی مثل شیخ قرضاوی که در اضلال جوانان نقش درجه اول دارند، افرادی که به جای صهیونیسم و اسرائیل می کوشند، شیعه و ایران را به عنوان دشمن به مردم خود معرفی کنند؛ افرادی که پرچم داران جنون و جهالت مقدس اند، نمی توان در برابر نفوذ این افراد بی تفاوت بود.
****************
telegram.me/maktuob

سیدعطاءالله مهاجرانی | لینک ثابت | نظر (1)