شهادت نمازگزاران در نمازجمعه روستای روضه در سینا

روضه روستایی ست با جمعیتی اندکی بیش از دو هزار نفر. این روستا در پنجاه کیلومتری عریش در شمال سینا واقع شده است. چرا نمازگزارانش در نماز جمعه امروز قتل عام شدند؟ آدمکشان به میان جمعیت نماز گزار بمب پرتاب کردند. نمازگزاران را به رگبار بستند. زخمی ها را کشتند. به سمت آمبولانس ها هم اتش گشودند. یک چهارم مردان روستای روضه شهید شدند. چرا؟
کدام علت و یا دلیل موجب چنین رخداد تاریک و جنایتکارانه ای به نام دین و جهاد شده است. قاتلان جه کسانی هستند؟ چرا نماز جمعه روضه را هدف قرار دادند؟
یکم: در شبه جزیره سینا دو جمعیت یا گروه شناخته شده تروریستی فعالند. گروه «ولایت سینا» که وابسته به داعش اند. گفته می شود این گروه حدود ۱۵۰۰ تروریست به عنوان مجاهد در جمع خود دارند. گروه دوم «جند الاسلام » که وایسته به القاعده هستند. بدیهی است که سرچشمه تفکر فقهی و نظری هر دو گروه یکی است. «تکفیر» فشرده فقه جهادی داعشی و القاعده است.
دوم: نمازگزاران در مسجد روضه، یعنی ساکنان روستای روضه گرایش صوفیانه دارند. به اصطلاح جریرات هستند. شاخه ای از قبیله سوارکه. جریری ها پیروان طریقت شیخ عید ابو جریر اند. میدانیم که مطابق فتوای ابن تیمیه و شاگردش ابن قیم صوفیان و فلاسفه و شیعه همگی خارج از ملت اسلام و کافرند!
ابن تیمیه در کتاب الصارم المسلول نوشته است:« اگر شیعه ای گوسفندی را ذبح کند من از گوشت آن گوسفند نمی خورم، اما اگر ذابح یهودی باشد خواهم خورد!» ( الصارم المسلول ص ۵۷۰) همین نگاه و نظر فقهی را در مورد صوفیان هم دارند.
سوم: امام مسجد روضه، روحانی جوان، شیخ محمد زریق در خطبه های نماز، روشنگرانه علیه جماعت های تروریستی سخن کفته است. افزون بر آن روستای روضه پناهگاهی برای مردمی بوده است که از ترس جماعت های تروریستی خانه و کاشانه خود را رها کرده اند و از روستاهایی مثل شیخ زوید و یا حتی شهرعریش به روضه آمده بودند. در واقع در شمال سینا روضه و ساکنان مسلمان و متدین با گرایش صوفیانه، سنگر مقاومت در برابر داعش و القاعده بوده اند.
آن کینه سیاه و کشتار مردم نماز گزار، پشت صحنه اش چنین اندیشه فقهی و تفسیر سیاسی بوده است.
***********
telegram.me/maktuob

سیدعطاءالله مهاجرانی | لینک ثابت | نظر (0)