هموطن گرامی

دوستان ستاد آقای کروبی از من خواستند تا پیامی را بنویسم تا از طریق ایمیل ارسال شود. متن زیر همان پیام است.
در دوهفته گذشته در سفر بودم. کامنت خوانندگان مکتوب هم به هنگام نشده است. با عذر خواهی از همگی

به نام خدا
هموطن گرامی
خواهر و برادر عزیز
تا روز انتخاب ریاست جمهوری چند روزی بیش نمانده است. فرصت داریم تا درباره ی ایران و ملت ایران و سرنوشت خودمان بیندیشیم. حتما تا به حال شما هم به نتیجه رسیده اید که به چه کسی رای بدهید. می خواهم فقط به یک نکته اشاره کنم. سرنوشت ملت و کشورمان را به دست چوپان دروغگو نسپاریم. چوپانی که با ماجراجویی و خیالپردازی و بلوغ دروغ کشور و ملت را به پرتگاه انهدام و اضمحلال سیاسی و فرهنگی و اجتماعی می برد و از همه مهمتر دین و ارزش های اسلامی و امام زمان را دستمایه ترفند و دروغ می کند.
دیگر روشن است که می خواهم بگویم به چه کسی نباید رای داد. . چه کسی را نباید به عنوان نماینده ملت و کشور ایران برای چهارسال دیگر انتخاب کرد.
برای انتخاب شما سه کاندیدا را در برابر دارید. هر سه از شخصیت های درجه اول کشور ماهستند. هر کدام از آنان انتخاب شوند. می توانیم نفس راحتی بکشیم. و با اطمینان و آرامش ازآ ینده ای بهتر سخن بگوییم. حتی بخوانیم:
شد آن که اهل نظر بر کرانه میرفتند
هزار گونه سخن در دهان و لب خاموش
در میان هر سه نامزد، من از آقای کروبی حمایت کرده و حمایت می کنم.
به چند نکته اشاره می کنم. رییس جمهور باید کسی باشد که رنج ها و مصیبت های مردم او را به درد آورد. برای کاهش آلام مردم, نویسنده و دانشجو وکارگر و فعال سیاسی و درویش گنابادی و...بی تاب شود. سابقه ای درخشان در راه پیروزی انقلاب داشته باشد و دریک کلام در این هیاهوی بی پایان ناراستی و بی رسمی و هتک، صادق و صمیمی و اخلاق مدار باشد.
دیگر از ضرورت برنامه و سازماندهی و به کارگیری افراد توانا سخنی نمی گویم. این ها در حقیقت شرط های لازم اداره کشور است. باز هم بر راستی و صداقت رییس جمهور منتخب تاکید می کنم.
یادتان هست. وقتی رییس جمهور فعلی در محضر آیه الله جوادی آملی در پاییز سال 1384 از هاله نور سخن گفت. آیه الله جوادی به دو روایت اشاره کرد. هر دو روایت از پیامبر اسلام بود. کودکی گریه می کرد. پدرش به او وعده دروغ داده بود که برایش خرما می خرد و نخریده بود. پیامبر به پدر کودک عتاب کرد که چرا وعده دروغ داده ای. در این سال ها ما بسیار دروغ شنیده ایم. خواسته اند کام ملت را با دروغ شیرین کنند. آخرین دروغ عذر خواهی بلر از ملت ایران بود. و دروغ پله های کاخ الیزه، که غم انگیز ترین روز عمر رییس جمهور فعلی بود.
روایت دوم این بود که به حیوانات هم نباید دروغ گفت و آن ها را فریب داد. پاسخی تاریخی به فردی که بر اساس توهم و دست کم گرفتن مخاطب از هاله نور سخن گفته بود و تکرار کرده بود که مبالغه نمی کنم.
بگذارید کشور و ملت ما از این لایه های سیاه و تباه ناراستی و تزویر و ترفند و بی رسمی رها شود. رای ما هر کدام پنجره کوچکی خواهد بود به سوی روشنایی و راستی و سربلندی کشور و ملت ایران
سربلند و پیروز باشید

سیدعطاءالله مهاجرانی | لینک ثابت | نظر (19)