درخواست از مرسي براي اشاعه بي‌حجابي در مصر

کد خبر: ۴۰۰۹۲۵۸
تاریخ انتشار: ۱۲ تير ۱۳۹۱ - ۱۷:۱۱

بین‌الملل » بین‌الملل


سایت خبرنگاران وابسته به صدا و سیما، اعلام کرده است که من از محمد مرسی رییس جمهور مصرخواسته ام بی حجابی را در مصر اشاعه دهد.. از صدا و سیما بیش از این انتظاری نیست. اگر مقاله اینجانب به درستی خوانده و درک شود، ماموران صدا و سیما متوجه اشتباه خود خواهند شد. البته تحریف و جعل خبر مذهب مختار صدا و سیمای ولایت است
همان گونه که در مقاله ام نوشته ام، اظهار نظر محمد مرسی در باره عدم اجبار بانوان مصری به حجاب توجهم را جلب کرد..
از محمد مرسی پرسیده بودند: ایا حجاب برای زنان مصری اجباری است؟
ایشان در پاسخ گفته بود: نه تنها حجاب اجباری نیست، بلکه اندیشه و باور هم اجباری نیست و کسی نمی تواند به زنان مصر تحمیل کند که چگونه بیندیشند. این مطلب در روزنامه الاهرام روز جمعه نهم تیرماه منتشر شده بود. بر اساس همین نظر مقاله ای نوشتم. سخن و خط مشی محمد مرسی را با توجه به تجربه ناکام طالبان در افغانستان و نیز تجربه جمهوری اسلامی در ایران که همچنان با شلاق و تهدید و حبس می خواهند حجاب را ترویج دهند، تحلیل کردم. در ان مقاله نه سخن بر سر حکم اسلامی حجاب است و نه تردید در وجوب ان به عنوان یک حکم فقهی....سخن بر سر نگاه از زاویه فرهنگی و اجتماعی به یک پدیده است.
تردیدی نیست که صدا و سیما که این روزها به دلیل افشای اختلاس کلان در معرض توجه است. گمان می کنند می توانند با جعل و ناسزا پرده ای بر چهره صدا و سیمای حکومتی بیفکنند .
متن اصلی مقاله و نیز ترجمه فارسی آن را در سایت مکتوب قرار خواهم داد..

سیدعطاءالله مهاجرانی | لینک ثابت | نظر (1)