پاسخ مثبت مهاجرانی به مناظره با آیت الله حائری شیرازی


«سید عطاالله مهاجرانی» که در گذشته نماینده‌ی مجلس، معاون رییس جمهور و وزیر ارشاد بوده است، ضمن پاسخ به اظهارات آیت الله حائری شیرازی در یک مصاحبه؛ وی را که بر ضرورت مناظره تاکید کرده است، به مناظره‌ی مکتوب بر سر چند موضوع فراخواند.

متن پاسخ دکتر مهاجرانی که به انصاف نیوز ارسال شده، در پی می‌آید:

بسمه العزیز

به نظرم دوست قدیمی اینجانب و همکار در دوره‌ی نخست مجلس شورای اسلامی و استاد اخلاق دولت مهرورزانه‌ی احمدی‌نژاد، کتاب استیضاح اینجانب را ملاحظه نفرموده‌اند. اگر خوانده بودند در می‌یافتند که نمایندگان اصول گرای مجلس به ویژه سران و چهره‌های شاخص آنان از قبیل باهنر و حسینی اخلاق و حسینی بعدا ارشاد و مرتضی نبوی و تقوی و… در نقد و ردّ و حتی بعضا هتک و افترا چیزی کم نگذاشتند. دیگر جایی باقی نمانده بود که اینجانب به عنوان وزیر فرهنگ نتوانم جواب بدهم و سرم را بالا بگیرم!

ایشان بر مناظره تاکید تمام دارند. بسیار خوب! بسم الله! چه خوب است در باره‌ی مواضع ایشان در باره‌ی مجلس مشروطه و قانون اساسی مشروطه و چگونگی تصویب آن، مبانی تصوری و تصدیقی علوم انسانی غربی و شرقی، مناظره‌ی قلمی کنیم. تا مبانی منطقی استدلال در این مباحث روشن شود و فرصتی باشد تا جوانان از مناظره‌ی بین آیت الله و دانشجویی متوسط، حقیقت را دریابند. تا رویکرد غیر کارشناسانه و بلکه عوامانه آشکار شود.

با احترام
سید عطاالله مهاجرانی

آیت الله حائری شیرازی در بخشی از گفت و گویی با «مرکز اسناد انقلاب اسلامی» که بارها بر ضرورت مناظره تاکید کرده است، گفته بود:

شما ببینید، مگر این مجلسی‌ها آقای مهاجرانی را استیضاح نکردند؟ درست است؟ مهاجرانی استیضاح این‌ها را جواب داد؛ بعد کتاب استیضاح او پرفروش‌ترین کتاب‌ها شد. به خاطر چه؟ به خاطر اینکه این‌ها تقسیمات صنفی نبودند؛ اگر این‌ها تقسیمات صنفی بودند، وقتی جواب به او می‌دادند، جواب می‌دادند که رویش نیاید سرش را بلند کند که من این کارها را کردم!

*********
انصاف نیوز

سیدعطاءالله مهاجرانی | لینک ثابت | نظر (0)